etimesgut rent a car
Written by DanqerLine on Aralık 7, 2019 in Oto Kiralama

Etimesgut rent a car olarak sizlere bugün araç kiralamanın avantajlarından bahsedeceğiz.

Araç kiralamak avantajlımı siz ve şirketiniz için kar oranı nelerdir.

Araç Kiralamak Avantajlı Mı? – Etimesgut Rent A Car

Günümüz ekonomik koşullarında, özellikle asgari ücretle geçinen insanların fazla olması nedeniyle, araba satın almak lüks olarak görülüyor. Bu durumun çeşitli nedenleri olsa da en öne çıkanlar araba vergilerinin ve benzin fiyatının yüksek olması olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm bunlara ek olarak, arabaların yıllık bakım masrafları ve vergileri de önümüze geliyor. Bu noktada, araç kiralama, araba almanın alternatifi olarak sunuluyor. Peki, bu kiralama işlemi satın almaktan nasıl daha cazip olabiliyor?

Etimesgut Rent A Car

Öncelikle, kiralama işi, ekonomik olarak satın almaktan çok daha düşük meblağlarla gerçekleştirilebilir. Araba kiralarken, vergi ve sigorta gibi ek masraflar verilmediği için de insanlar sıklıkla bu yolu tercih ediyor. Araba alım/satımında uğraşılması gereken bürokratik işlemler de ortadan kalmış oluyor.

Araçlarla ya da araç parçalarıyla ilgili herhangi bir arıza durumu ile de uğraşmak zorunda kalınmıyor. Arabayı kiraladığınız firma ya da şirket bu konuda muhatabınız olarak size yardımcı olmakla mükelleftir. Siz de bütçenize uygun bir model bulabilmek için firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Etimesgut Rent A Car – Etimesgut Araba Kiralama

 Araç Kiralama Nasıl Gerçekleştirilir? – Etimesgut Rent A Car

Etimesgut Kiralama işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle bir firma bulup kiralanacak araca karar vermek gerekiyor. Firmalar, genellikle, günlük ya da haftalık olarak kiralayabileceğiniz araçları, kendi kuralları doğrultusunda size teslim ediyor. Bu sürecin başında, kiralama yapacak kişinin 18 yaşından büyük olup bir sürücü belgesi göstermesi gerekiyor.

Etimesgut Rent A Car

Kiralanan araç farklı kişiler tarafından da kullanılacaksa bunun bilgisinin firma ile paylaşılması bekleniyor. Gün sayısına göre belirlenen ödemenin yapılmasının ardından, kiralama sözleşmesi imzalamak gerekiyor. Bu sözleşme, firmalar arasında farklılık göstermekle birlikte, aracın kiralandığına dair yasal tutanak anlamına geliyor.

Sözleşme, aynı zamanda, aracın alındığı saat, tarih, araç plakası, sürücü bilgileri gibi bilgileri içeriyor. Gecikme durumunda ise her firma belirlediği ve önceden sürücüye bildirdiği kadar tutar talep edebiliyor.

Leave Comment